Chlorofilas – žaliasis kraujas

Chlorofilas – žalios spalvos augalinis pigmentas, kuris lapus nudažo žaliai.

 Jis kaupia augaluose saulės energiją ir dalyvauja fotosintezėje. Jis augalams reikalingas taip pat, kaip žmogui kraujas. Cheminiu požiūriu chlorofilas labai panašus į hemoglobiną.

Visa tiesa apie saulę, vitaminą D ir jo atsargas

Visi mes gerai žinome, kad vitaminas D vadinamas saulės vitaminu, nes 90 proc. vitamino D mes pasigaminame dėl saulės poveikio ir tik 10 proc. gauname šio vitamino su maistu.

 Moksliniai tyrimai keičia suvokimą apie vitamino D reikšmę sveikatai. Seniai žinoma, kad vitaminas D stiprina kaulus, todėl svarbus rachito ir osteoporozės prevencijai ir gydymui. Tačiau dabar vis garsiau kalbama, kad šis vitaminas padeda išsaugoti jaunystę ir gali sumažinti riziką susirgti daugeliu ligų – nuo depresijos iki vėžio.

Apie maisto papildus kone kiekvienas Lietuvos gyventojas turi savo nuomonę.

Juokaujama, kad Lietuvoje gyvena daugiausiai ne tik „krepšinio trenerių“, bet ir viską apie sveiką gyvenseną išmanančių „gydytojų“. Tačiau, kaip ir sporte, diskutuojant apie maisto papildų vartojimą, nuomonės labai išsiskiria: vieni siūlo įtraukti papildus į kasdienį mitybos racioną, o kiti juos lygina viso labo su saldainiais.

Trumpa pažintis su rytų medicina

Kas būtina organizmui - norint išgyventi šiuolaikinėmis sąlygomis.

Mūsų dirva nuolat alinama, nes jos tręšimui naudojame neorganinius junginius, o ne bioorganinį kompostą. Tokia praktika menkina augalų maistinę vertę, silpnina jų imunitetą, o tai savo ruožtu daro juos neatsparius įvairaus plauko kenkėjams.
 

Apie Alaviją

Istorija apie alavijo atradimą:

Kaip teigiama senovės raštuose, alavijo augalo nauda yra žinoma jau ilgus šimtmečius. Jis pasižymi terapinėmis bei gydomosiomis savybėmis daugiau nei 3.000 metų. Pats seniausias rašytinis šaltinis, kuriame pateikta alavijo medicininė nauda, yra Ebers Egipto papirusas, parašytas 1500 m pr. Kr. (prieš Kristų).